חיפוש

 

 
לדף הבית >>     חדשות אשדוד - אשקלון והסביבה >>

כנס בטיחות לחברות ההסעה באשדוד

 

בעוד מינהל החינוך עסוק בהכנת המוסדות, בדק בית והצטיידות, והנהלות בתי הספר מרעננות את התוכניות החינוכיות, קצין הבטיחות בתעבורה ערך כנס רענון ותיאום ציפיות עם קציני הבטיחות של כל חברות ההסעה של תלמידי אשדוד

 

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד, התקיים כנס לקציני הבטיחות של חברות ההסעה המועסקות ע"י עיריית אשדוד, בהשתתפות קצין בטיחות בתעבורה של עיריית אשדוד - מר אמנון לוי, ואחראית ההיסעים מטעם הרווחה - גב’ סיגלית בן שאבו, במהלכו ניתנה הסברה והוצגו סרטונים תוך הבהרת הציפיות אחר מילוי התקנות והחוקים כפי שהם עולים מתנאי המכרז.

 בכנס נטלו חלק קציני הבטיחות או נציגים של חברות ההסעה, אשר זכו במכרז ההסעות לשנת הלימודים הבאה. החברות שהשתתפו הם: ליש מסיעי כהן, ירון בר,  אלתי, מטיילי תור, מסיעי שדרות ומטיילי נהורה. מטעם העירייה השתתפו כאמור קצין הבטיחות בתעבורה ואחראית היסעים מטעם הרווחה.

 במהלך הכנס הוצגו סרטונים אותנטיים המתעדים סוגי תאונות שונים, בחלקם מעורבים גם אוטובוסים ורכבי תחבורה להובלת תלמידים, תוך מתן הסברים על הסיבות לתאונה והדרכים למניעת התאונות בעתיד. רועננו כללי הבטיחות בהסעות התלמידים, החובות אשר חלות על הנהג לגבי כללי הבטיחות ברכב, תפקידיו ואחריותו של קצין הבטיחות של החברות. ניתנו דגשים על תיקון ליקויים ושמירה על תקינות רכבי ההסעה, תקנות חדשות ונתונים העולים מדו"ח עמותת אור ירוק. ניתן דגש על תקנה 168 המבהירה את חובת הנהג בזמני מנוחה ואי נהיגה רצופה מעבר למוגדר בחוק.

 בעירייה עושים כל מאמץ על מנת להבטיח כי הסביבה החינוכית של ילדי העיר תהיה בטוחה בכל עת ובכל מקום – במסלול ההליכה שהילדים עושים למוסדות החינוך, בהסעת התלמידים ע"י חברות ההסעה ובמוסדות החינוך עצמם. כמו כן, לקראת פתיחת שנת הלימודים יערך מבצע לבדיקות יזומות של אוטובוסים ורכבי היסעים, בשיתוף ניידות הבטיחות של אגף הרכב, ותחום קציני בטיחות. כמו כן אומרים בעירייה כי הסעת ילדים אינה משחק ילדים ועל חברות ההסעה לעמוד בצורה מלאה בכל הוראות המכרז עליהם הם חתומים. העירייה גם דאגה להביא לידיעת הנהגים את רשימת ההפרות או החריגה מנהלי המכרז ובצדן סכומי הקנסות שיחייבו את החברות.

 אמנון לוי: "אנו מקיימים כנס מקצועי לפני פתיחת שנה"ל על מנת לצמצם ככל שניתן את תאונות הדרכים ופגיעה בילדים. כנס זה מצטרף לשני כנסים נוספים, כנס קיץ וכנס חורף, אותם מעבירים קציני הבטיחות של חברות ההסעה וההדרכות שהם מעבירים לנהגי החברה". לוי ציין כי כנס זה הוא חלק מקמפיין שנתי שעורכת העירייה במסגרת המאבק לצמצום תאונות הדרכים ופגיעה בנפש. "פעמיים בשנה, כל נהגי העירייה עוברים הדרכות ורענון ואנו מוודאים כי הרכבים עומדים בכל עת ברמת הבטיחות הנדרשת. כנס זה הוא חלק נוסף במאבק של כולנו בתאונות הדרכים".

 

ב ב ר כ ה

 

אדי בן חמו

דובר העירייה

  

 
 
 
סרטון  mcity

סרטון mcity

סיפורו של יולי לב

סיפורו של יולי לב

 

 

 

 

 

 

כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים